Paremkit mus

Padovanokite galimybę gyventi gražiau!

Aktualūs pakeitimai skiriant pajamų mokesčio dalį paramai (VMI kovo 2 d. pateikta informacija)

Įgyvendinus mokesčių reformą, nuo 2019 m. 1,289 karto (iki mokesčių) padidintas darbo užmokestis, taip pat pakeistas gyventojų pajamų mokesčio (GPM) tarifas, todėl pasikeitė ir gyventojų paramai skiriamos GPM dalys:

  • Paramos gavėjams (tarp jų ir meno kūrėjams, išskyrus profesines sąjungas ar jų susivienijimus) bus galima skirti iki 1,2 proc. GPM (anksčiau buvo 2 proc.);
  • Politinėms partijoms — iki 0,6 proc. GPM (anksčiau buvo 1 proc.);
  • Profesinėms sąjungoms ar jų susivienijimams — iki 0,6 proc. GPM (anksčiau buvo 1 proc.).
Gyventojai ir toliau galės skirti pajamų mokesčio dalį už 2019 m. ir keturis vėlesnius mokestinius laikotarpius. Taigi, gyventojo pageidavimu, pagal vieną pateiktą prašymą, pajamų mokesčio dalis bus pervedama penkis mokestinius laikotarpius.
Gyventojams, kurie anksčiau pateiktuose prašymuose iš karto nurodė norintys pajamų mokesčio dalį skirti toms pačioms organizacijoms ne tik šiais, bet ir kitais metais ar maksimaliam laikotarpiui, pateiktų prašymų tikslinti nereikės. Skirtos pajamų mokesčio dalys bus perskaičiuotos, tad 2020 m. ir vėlesniais metais pasirinktoms organizacijoms bus pervedama tokia pat pajamų mokesčio dalis nuo asmens sumokėtų mokesčių.
Iki 2022 m. prašymus pervesti gyventojų pajamų mokesčio (GPM) dalį paramos gavėjams ir (arba) politinėms partijoms FR0512 forma (toliau – prašymas) gali būti teikiamas:
Užpildžius popierinį prašymą (siunčiama paštu ar įteikiama tiesiogiai mokesčių administratoriui).
Nuo 2022 m. sausio 1 d. keičiasi prašymo pervesti pajamų mokesčio dalį paramos gavėjams ir (arba) politinėms partijoms pateikimo tvarka. Prašymus gyventojai galės pateikti tik elektroniniu būdu per EDS. Jau dabar labai svarbu, kad popierinius prašymus teikiantys gyventojai išbandytų e. būdą ir įgustų teikti prašymus per EDS.

Savo ruožtu Valstybinė mokesčių inspekcija, skatindama pajamų mokesčio dalį skirti elektroniniu būdu, užtikrins specialistų pagalbą visiems prašymus teikiantiems gyventojams (ir/ar gyventojų  grupėms). Prašymai pervesti pajamų mokesčio dalį teikiami iki gegužės 1 d. (šiemet iki gegužės 4 d. imtinai).

Aktualią informaciją, atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus bei parsisiuntimui skirtas VMI parengtas vizualines priemones galite rasti ir specialioje VMI svetainės skiltyje, kuri bus nuolat pildoma.

Bendra informacija dėl paramos skyrimo Vilniaus lopšeliui-darželiui „Žiogelis”:

Vilniaus lopšeliui-darželiui  „Žiogelis“  2004 metų kovo 23 dieną suteiktas paramos gavėjo statusas. Per kelis metus darželis už paramos fondo lėšas įsigijo daug gerų dalykų, pagražino ir sutvarkė interjerą ir eksterjerą.

Prašome susipažinti su Vilniaus lopšelio-darželio „Žiogelis” 1.2 proc. gyventojų pajamų mokescio lėšų gavimo, apskaitos ir panaudojimo tvarka.pdf

Ataskaita apie 1.2 proc. GPM lėšų panaudojimą 2021 metais. 

Ataskaita apie 2 proc. GPM lėšų panaudojimą 2017 m.

Darželis pirko žaislus, knygas, metodines priemones vaikų ugdymui. Buvo turtinama vaikų ugdymosi aplinka – keitėme linoleumą grupėse, pirkome kiliminę dangą, keitėme baldus – staliukus ir kėdutes, remontavome lauko aikšteles, santechniką. Buvo įrengtas metodinis kabinetas – nupirkti posėdžių stalas, kėdės, kompiuterinė technika. Buvo atnaujintas apšvietimas aplink salę, atliktas remontas laiptinėse ir koridoriuose. Džiugina naujumu logopedo, slaugytojos kabinetai, sutvarkyta ir maisto gamybos cecho aplinka, įsigijome naują šaldytuvą, remontavome produktų sandėliavimo patalpas. 2010 m. buvo sudėtos plyteles grupių sanitariniuose mazguose, pakeistas linoleumas visose darželio grupėse, daug investuota atidarant naują lopšelio grupę. 2011 m. lėšos buvo naudojamos taupiai – remontui, mokymams, IKt diegimui, kai nebuvo galimybės apmokėti iš kitų sąskaitų. 2012 m. stambiausia investicija – vėdinimo sistemos renovacija darželio salėje. Įsigijome projektorių, pradėjome remontuoti įėjimus. 2013 m. didesni pirkiniai – oro drėkintuvai į lopšelio grupes, lauko apšvietimo remontas, spausdintuvas. 2014 m. iš šios sąskaitos lėšos buvo panaudotos šildymo sistemos renovacijai naujoje grupėje, daliai pavėsinių stogų dangos įrengti, sportinio ir kt inventoriaus pirkimui. 2015 m. daugiausia paramos lėšų buvo investuota perkant sensorionio vaikščiojimo takelio medžiagas, kitiems remonto darbams apmokėti, įstaigos reprezentaciniams tikslams. 2016 m. daugiausia buvo investuota į apgadintų „Kregždučių” grupės grindų remontą, pirkome sodo palapines, žaislus, į darželio salę įsigijome kėdes, rūbų kabyklas ir kt. 2017 m. papildėme kiemą sportiniu ir lauko žaidimų invventoriumi, pirkome būtiniausias buities prekes ir paslaugas, kai sąskaitas reikėjo apmokėti skubiai.

Pilna ataskaita apie lėšų panaudojimą skelbiama kiekvienais metais darželio grupėse ir šioje svetainėje.

Padaryta tikrai nemažai – pakeisti lauko pavėsinių asbesto stogai,  didesnė grupių baldų dalis, įrengtas lauko aikštyno apšvietimas, plėtojamas IKT naudojimas ugdymui – įsigyjome projektorių, nešiojamus kompiuterius į penkias grupes, – bet labai norime, kad mūsų darželio aplinka dar ir toliau tobulėtų. Ateityje matome savo darželį modernų, pritaikytą bendruomenės reikmėms. Artimiausi tikslai – lauko įrengimų atnaujinimas, naujų veiklos erdvių sukūrimas, rūbinėlių spintelių keitimas, tolesnis grupių aprūpinimas kompiuterine technika. Sieksime padaryti viską, kad darželis būtų patrauklus vaikams ir jų tėveliams, ir lankymasis čia visiems teiktų džiaugsmą.

Mūsų rekvizitai:

Vilniaus lopšelis – darželis „Žiogelis”
J. Kolaso g. 15, LT – 11306 Vilnius
Darželio kodas 190013774
Sąskaitos Nr. LT597044060004037146
AB SEB bankas (pildant deklaracijos formą, sąskaitos numeris nenurodomas)

Nuoširdžiai dėkojame Jums, mieli tėveliai ir visi remėjai, kad skyrėte 1,2 procentų pajamų mokesčio Vilniaus lopšeliui – darželiui „Žiogelis”!