Informacija dėl COVID-19

Prašome vadovautis naujaisiais dokumentais:

Atsižvelgiant į esamą situaciją ir siekiant mažinti koronaviruso plitimą, vadovaujantis 2020 m. kovo 20 d. Vilniaus miesto savivaldybės Mero potvarkiu „Dėl savivaldybei pavaldžių įstaigų darbo karantino metu“ :

2020 m. kovo 23 d. Vilniaus lopšelyje-darželyje „Žiogelis“ sudaryta COVID-19 situacijų valdymo grupė;

Parengtas Vilniaus lopšelio-darželio „Žiogelis“ darbo karantino sąlygomis planas;

Parengtas Vilniaus lopšelio-darželio „Žiogelis“ pasirengimo galimam užsikretimo virusu COVID-19 atvejui priemonių ir veiksmų, patvirtinus užsikrtimo virusu COVID-19 atvejį Vilniaus lopšelyje-darželyje „Žiogelis“, planas.

Primename, kad vadovaudamiesi Vilniaus miesto savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų komisijos š. m. kovo 12 d. posėdžio protokolu Nr. A16-213/20(2.6.2.1-CIV), nuo kovo 13 d. (penktadienio) nutrauktas ugdymo procesas visose ugdymo įstaigose.
Siekiant užtikrinti sklandžią komunikaciją ir aktualios informacijos teikimą, darželio administracija dirbs pagal sudarytą grafiką, seks aktualias naujienas, atsakinės į el. laiškus, teiks naujausią informaciją bendruomenei ir tėvams bei darbuotojams tel. (8 5) 2670969.
Atkreipiame dėmesį, kad vadovaujantis Mokesčio tvarkos 8 ir 11.2.9 p., mokestis už vaiko ugdymą ir maitinimą paskelbus epidemijai nemokamas. Tabelyje šios dienos bus pažymėtos raide E.
Informuojame, kad 100 Eur kompensacija, skirta nevalstybines ugdymo įstaigas lankantiems tėvams, savivaldybės bus mokama.
Apie epidemijos pratęsimo ar pabaigos datą informuosime papildomai.
Kviečiame sekti informaciją Sveikatos apsaugos ministerijos svetainėje ir susipažinti su dažniausiai užduodamais klausimais dėl COVID-19 ir atsakymais į juos: http://sam.lrv.lt/lt/news/koronavirusas/duk-covid-19.
Taip pat bet kuriuo paros metu galima skambinti į Nacionalinio visuomenės sveikatos centrą tel. Nr. (8 5) 212 4098.

Informuojame, kad nuo š. m. kovo 16 d., karantino metu, lopšelyje-darželyje gali būti organizuota šių medicinos sektoriaus įstaigų darbuotojų šeimose augančių, mūsų įstaigą lankančių, vaikų priežiūra (įstaigų sąrašas).

Labai prašome kuo skubiau informuoti darželio administraciją el. paštu rastine@ziogelis.vilnius.lm.lt  arba skambinti telefonu 8 (5) 2670969 ir +37067004715 , jei dirbate medicinos sektoriaus įstaigoje iš pridėto sąrašo ir ketinate atvesti vaiką į darželį karantino metu.

Dėmesio! Nuo 2020 m. kovo 13 d. darželio veikla stabdoma!

Vilnius reaguoja į koronavirusą: stabdo ugdymo įstaigų veiklą, uždaro viešas pramogų erdves

Vilniaus miesto savivaldybė, reaguodama į koronaviruso pandemiją pasaulyje, imasi griežtų priemonių viruso plitimo stabdymui. Nuo rytojaus iki karantino atšaukimo šalyje ir sostinėje uždaromos visos ugdymo įstaigos – darželiai, mokyklos, universitetai, atšaukiami visi renginiai, stabdoma kino teatrų, sporto klubų ir kitų poilsio ar pramogų vietų veikla. 

„Matome užsienio šalių pavyzdžius, kaip greitai virusas iš nematomo tampa masiškai plintančiu. Nors patvirtintų koronaviruso atvejų Vilniuje dar nėra, tačiau puikiai suprantame, kad tik laiko klausimas, kada ši situacija pasikeis, todėl negalime delsti, turime reaguoti siekdami apsaugoti vilniečius, ypač pažeidžiamiausias grupes. Tai sudėtingi sprendimai, nepatogumų ar nuostolių patirsime visi, tačiau be jų mes galime turėti gerokai sunkesnes pasekmes. O šiuo periodu kviečiu labiausiai vertinti medikų darbą ir saugoti juos – tik nuo jų kantrybės ir sveikatos priklausys, kaip mus palies virusas“, – sakė Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

Savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos vadovo, Savivaldybės administracijos direktoriaus Povilo Poderskio teigimu, pagrindinis tikslas – stabdyti viruso plitimą, todėl, įsigilinus į Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijas bei kitų šalių patirtį, bus imtasi visų priemonių, kurios gali sumažinti neigiamas koronaviruso pasekmes.

„Suprantame, kad ugdymo įstaigų stabdymas sukels didelių nepatogumų tėvams, bet šiuo atveju turime galvoti apie žmonių gyvybių apsaugojimą – tiek dirbančių ugdymo įstaigose, tiek vaikų tėvų ir senelių. Laikini veiklos stabdymai Vilniuje galios ir visoms vietoms, kuriose dėl poilsio ar pramogų buriasi žmonės: muziejams, kino teatrams, sporto klubams ir kitiems. Verslą kviečiame solidariai atlaikyti viruso ataką – taip, šios priemonės griežtos, tačiau jos nepažeidžia ekonomikos, priešingai – jei nestabdysime viruso dabar, jis turės didžiulių neigiamų pasekmių ekonomikai ateityje“, – teigė P. Poderskis.

Savivaldybės Administracijos direktoriaus įsakymu šiandien nuspręsta:

Švietimas:

 • Ugdymo įstaigų (darželių, mokyklų, aukštųjų mokyklų) veikla stabdoma nuo rytojaus (kovo 13 d.) penkioms savaitėms iki balandžio 17 d. (Papildyta – LR Vyriausybės sprendimu – iki balandžio 27 d.).
 • Informuoti mokyklų direktorius ir mokytojus, kad ugdymosi procesas nenutrūktų ir būtų tęsiamas virtualiai – el. paštu ir per el. dienynus.

Renginiai, viešosios erdvės, susisiekimas:

 • sustabdyti visi renginiai uždarose ir atvirose vietose.
 • sustabdyta visų viešų kultūros, poilsio ir pramogų vietų veikla: muziejai, kino teatrai, sporto klubai ir kitos panašios veiklos erdvės.
 • prekybos vietų veikla nestabdoma, tačiau jų savininkams savivaldybė rekomenduoja imtis visų būtinų priemonių dėl efektyvaus patalpų dezinfekavimo, vėdinimo ir užtikrinti, kad būtų išvengta žmonių būriavimosi. Gyventojams rekomenduojama tokiose vietose lankytis tik dėl būtinų pirkinių, taip pat dažniau rinktis apsipirkimą internetu.
 • Vilniaus viešasis transportas nestabdomas, tačiau dažniau dezinfekuojamas, vėdinamas, taip pat keleiviai raginami laikytis atstumo vienas nuo kito.

Įstaigų darbas:

 • Visoms Vilniuje veikiančioms įstaigoms ir įmonėms savivaldybė rekomenduoja atšaukti visas komandiruotes, kiek įmanoma darbą perkelti iš biurų į namus, atsisakyti nereikalingų susitikimų arba perkelti juos į virtualią erdvę.
 • Savivaldybė vilniečius aptarnaus tik nuotoliniu būdu – el. būdu ir telefonu.

Vilniaus miesto savivaldybė dar kartą prašo visuomenės sąmoningumo, sumažinti socialinių kontaktų skaičių šiuo kritiškai svarbiu periodu, vykdyti griežtas saviizoliacijos sąlygas grįžus iš karštųjų taškų užsienyje, ir ypač saugoti viruso pažeidžiamiausias visuomenės grupes – vyresnius asmenis bei sergančiuosius lėtinėmis ligomis. Su telekomunikacijų bendrovėmis kalbamasi apie tiesioginį informavimą tų, kurie grįžta iš užsienio.

Vilniaus meras šiandien susitiko su Vilniuje veikiančių asmens sveikatos priežiūros įstaigų atstovais siekiant užtikrinti operatyvų ir efektyvų situacijos valdymą. Taip pat šiandien vyksta mero susitikimas su maisto išvežiojimo bendrovėmis dėl galimybės bendradarbiauti šiuo periodu pristatant maistą tiems, kas negalės juo pasirūpinti patys. Taip pat tariamasi su privačiomis bendrovėmis dėl galimybės palankesnėmis sąlygomis vilniečiams suteikti galimybę naudotis išmaniąja televizija saviizoliacijos periodu.

Tam, kad šiuo periodu gyvenimas neapsiribotų keturiomis namų sienomis, Vilniaus miesto savivaldybė gyventojams rekomenduoja pagalvoti apie šias veiklas:

 • pasilikti namuose;
 • šeimoje rasti bendrų veiklų – stalo žaidimai, filmai, serialai, kūrybinė veikla;
 • Įveikti Vilniaus knygų mugėje nusipirktas knygas.

Šie savivaldybės sprendimai gali būti papildyti paaiškėjus naujoms Vyriausybės rekomendacijoms.

Informacija dėl koronaviruso :

 Pateikiame Vilniaus Visuomenės sveikatos biuro apibendrintą informaciją apie koronaviruso situaciją. Plintant virusui šalyse, informacija gali būti dažnai atnaujinama, tad kviečiame sekti Sveikatos apsaugos internetiniame puslapyje pateikiamą naujausią informaciją (www.sam.lrv.lt).

Nuo kovo 16 d. rizikingomis šalimis laikomos visos šalys. Tai reiškia, kad žmonės, kurie neseniai grįžo iš bet kurios užsienio valstybės, 14 dienų privalo izoliuotis ir stebėti savo sveikatą. Tuo laikotarpiu darbdavių prašoma suteikti galimybes jiems dirbti namuose nuotoliniu būdu. Jei to nepavyksta padaryti, tuomet žmogus turi kreiptis į savo šeimos gydytoją dėl nedarbingumo išdavimo. Svarbu, kad prieš kreipdamasis į šeimos gydytoją žmogus privalo užpildyti formą (anketą), patalpintą Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) interneto svetainėje, adresu http://nvsc.lrv.lt/covid-19.

Be to, laikinai, kol baigsis COVID-19 plitimo grėsmė, izoliavimosi laikotarpiui nedarbingumo pažymėjimas išduodamas nuotoliniu būdu. Tai reiškia, kad žmogui niekur vykti iš namų nereikia, taip nekeliant viruso platinimo grėsmės aplinkiniams, tiesiog užteka paskambinti šeimos gydytojui.

Tuo atveju, jei sveikatos stebėjimo metu išsivysto ligos simptomai (karščiavimas, kosulys, apsunkintas kvėpavimas), nedelsiant skambinti nemokamu, visą parą visoje Lietuvoje veikiančiu Koronos karštosios linijos telefonu 1808, pranešti apie susirgimo aplinkybes ir vykdyti medikų nurodymus.

Jei per dvi savaites ligos simptomai neišsivysto, žmogus laikomas sveiku ir gali grįžti į įprastą gyvenimą.

Visus atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus rasite: http://sam.lrv.lt/lt/news/koronavirusas/duk-covid-19

Taip pat pridedame specialistų rekomendacijas (video): kaip teisingai vėdinti ir valyti patalpas –  https://we.tl/t-bw8bYSnOZ8

Sveikatos apsaugos ministerijos raštas dėl koronaviruso atvejo apibrėžimo atnaujinimo (žr. prisegta)

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos pateikta informacija (https://www.smm.lt/web/lt/del-koronaviruso)

Kilus klausimų apie situaciją, prašome susisiekti su visą parą budinčia Nacionalinės visuomenės sveikatos centro karštąja linija. Visą parą budinčios karštosios linijos tel. Nr.:  8 618 79984.

Gyventojų veiksmų algoritmas.pdf

Rankų higiena.pdf

Patalpų vėdinimas.pdf

Saugokite save ir savo artimuosius